Теодора Динева се завръща за финала с Монтана

Отборът на Берое ще има възможността да разчита на своето най-опасно оръжие в лицето на Теодора Динева за големия финал с Монтана 2003. Най-резултатната баскетболистка в редиците на старозагорки през сезона получи проблем в коляното, който до голяма степен я извади от сметките за полуфиналите с Шампион 2006, но вече е напълно възстановена и ще подсили тима си за финалната серия, научи Sportal.bg.

Динева игра само пет минути в първия мач срещу Шампион 2006, като още в първата четвърт бе заменена и повече не се появи на терена до края на срещата. Във втория двубой пък тя не попадна в групата, но така или иначе нейните съотборнички изпълниха задачата си и записаха две категорични победи, за да се класират за петия си пореден финал при дамите.

Финалната серия за златото между Берое и Монтана 2003 ще се проведе във формат до три победи от общо възможни пет дуела, като тя започва в сряда с мач №1, който ще се състои от 15:00 часа в Стара Загора. Вторият двубой е в четвъртък от 18:00, а третата - в неделя в зала “Младост” в Монтана. Евентуален четвърти мач ще се проведе на 1 май отново там, а петият сблъсък ще бъде на 4 май в Стара Загора.