Славия надви Берое и се утвърди на седмото място, Галин Иванов рожденик и герой под Аязмото

Славия спечели с 1:0 гостуването си на Берое в среща от 26-ия кръг на efbet Лига. В герой за "белите" се превърна капитанът на отбора Галин Иванов, който попари домакините още във втората минута. Така бившият национал има двоен повод да черпи близки и приятели - днес той навършва 35 години.

Футболистите на Златомир Загорчич вече имат 41 точки в своя актив и заемат седмата позиция в класирането, с четири пункта по-малко е осмият Локомотив (София). Берое пък остана на три точки от опасната зона. "Зелените" играха в днешния двубой с фланелки, наподобяващи тези от шампионската 1986 година, но това не помогна по никакъв начин на тима на Николай Киров.

Гостите от столицата имаха силен старт. Бърза атака на "белите" във втората минута завърши с подаване на Ахмед Ахмедов успоредно на голлинията. На точната позиция се оказа Галин Иванов, след като преди това Емил Стоев не успя да намери мрежата по техничен начин. Бялото момче, както го наричат на "Овча купел", обаче не сбърка - 1:0 за Славия! Така Галин си направи подарък за рождения ден. Днес бившият национал навършва 35 години.

В 16-ата минута славистите можеха да удвоят преднината си, но вратарят на Берое Иван Караджов беше на мястото си успя да спаси изстрел на Кристиан Добрев от средна дистанция. Последваха няколко добри слизания на "зелените" към рамката на Светослав Вуцов, но в 34-ата минута гостите бяха близо до второ попадение. Ертан Томбак намери Емил Стоев на добра позиция пред вратата на Берое, но ударът на халфа беше блокиран. Малко по-късно Караджов отново показа майсторство и отби опасен шут към своята мрежа. Вини Трибуле пък пробва бдителността на Вуцов, но изстрелът на френския нападател беше слаб и не затрудни по никакъв начин националния страж.

В 43-ата минута Светослав Вуцов спаси сигурен гол. Вратарят на Славия изби с една ръка силен изстрел на Уерди Мара. След по-малко от двете минути беше отменен гол на Ахмед Ахмедов заради тънка засада, като ситуацията беше потвърдена с VAR.

Втората част започна вяло и в дълъг период от време пред двете врати не се случи нищо кой знае колко интересно. В 75-ата минута Галин Иванов подаде на скорост към нахлуващия Тони Тасев, който стреля, но Иван Караджов действа решително и изби удара. В самия край Тонислав Йорданов можеше да изравни, но неговият удар беше блокиран и така ранният гол на "белите" остана единствен в мача.

Берое 0:1 Славия

0:1 Галин Иванов (2)

Стартовите състави:

Берое: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Каскардо, 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин, 10. Уерди Мара, 14. Педро Енрике, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Маседо, 21. Вини Трибуле, 98. Тонислав Йорданов

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкович, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев, 9. Ахмед Ахмедов.

Снимки: Startphoto