„Студентите“ с трета поредна победа

Трети пореден успех за Академик (Свищов) след 3:2 като гост на Боруна (Царева ливада). Двубоят е от 23-ия кръг на Северозападната Трета лига. Стана равностоен мач. Едва 120 секунди след началото му футболистите от Свищов вече се прегръщаха. Кристиян Иванов откри головата им сметка след центриране от корнер.

Половин час по-късно Александър Скорчев изравни от дузпа. Само след 120 секунди топката беше заложена на бялата точка пред отсрещната врата и капитана Иван Ганев отново изведе „студентите“ напред. След почивката Стивън Манолов уцели гредата на свищовската врата. В 80-ата минута Ерик Костов подаде и Димитър Николов реализира третия гол. Накрая Скорчев оформи окончателното 2:3.