Джейсън Робъртсън вкара гол №100 при победата на Далас над Аризона в НХЛ

Джейсън Робъртсън вкара своя гол №100 в кариерата, като добави и три асистенции при победата на Далас над Аризона в Националната хокейна лига. Така той има вече 95 точки през сезон, като подобри постижението на Майк Модано за Далас от 93 точки през редовния сезон през 1993-94. Руп Хинц записа гол и асистенция, а Джо Павелски, Джейми Бен и Макс Доми също се разписаха за успеха на Далас, който вече се доближи само на точка от лидера в Централната диция Минесота. Миро Хейсканен завърши с три асистенции, Еса Линдел добави две, а Джейк Отингер направи 16 спасявания.

Тайлър Тофоли отбеляза два гола, включително и победния в продължението, за успеха на Калгари над Ванкувър с 5:4. "Пламъците" три пъти изравняха резултата в мача, като попадение на Джонатан Юбердо в третата част прати мача в продължение. Трой Стечър записа гол и асистенция, а Блейк Коулмън също вкара за победителите, за които 16 удара отрази Джейкъб Маркстрьом. Елиас Петерсън, Конър Гарланд, Ейдън Макдонъф и Антони Бовилие се разписаха за Ванкувър.

Джеф Скинър отбеляза след 1:50 минута в добавеното време, а Девон Леви спаси 31 шута при дебюта си в НХЛ за победата на Бъфало над Ню Йорк с 3:2. Бъфало спечели едва втора победа в последните си 11 мача срещу Ню Йорк. 21-годишният Леви стана четвъртият най-млад вратар на Бъфало и най-младият след 18-годишния Мартин Байрън на 26 декември 1995 година. Головете за Рейнджърс бяха дело на Каапо Како и Адам Фокс.

Шестима различни хокейсти вкараха головете за Уинипег при успеха над Детройт с 6:2. Кайл Конър, Блейк Уилър, Марк Шайфеле, Дилан Демело, Николай Елерс и Нино Нидерайстер вкараха за тима, който ще се бори с Калгари и Нешвил за място в плейофите от Западната конференция. Давид Перон и Джо Велено отбелязаха за Детройт, Магнус Хелберг направи 23 спасявания.