Тампа Бей с убедителна победа срещу Вашингтон, Сан Хосе спечели срещу Вегас след продължение

Пат Маруун вкара два пъти за Тампа Бей при убедителната победа с 5:1 Вашингтон, а Стивън Стамкос се отличи с гол и асистенция. Стамкос подаде на Алекс Килърн за попадение в средата на първия период, а след това вкара 32-ия си гол през сезона 2.8 секунди преди края на частта за 2:0.

Маруун, който до момента имаше само три попадения, влезе на скорост в третата част и в рамките на 13 минути вкара още два. Ерик Чернак добави едно попадение на празна врата 1:54 минути преди края на срещата, а вратарят им Андрей Василевски спаси 30 изстрела към вратата на домакините от Флорида.

Питсбърг се наложи с 2:0 над Нешвил с 26-ия гол в кариерата на Джейсън Цукър и с попадение при числено превъзходство на Джейк Гюнцел в третата част на срещата. Вратарят Тристан Джари отрази 27 изстрела и записа 13 шътаут в кариерата. Пингвините в момента държат едната от двете уайлд-карт-квоти за плейофите пред Флорида и Отава.

Сан Хосе Шаркс се наложи с 4:3 след продължение над единствения отбор на Запад, който си гарантира участие в елиминациите – Лас Вегас. Логан Кутюр се разписа в 50-ата секунда на продължението. Иначе Марио Фераро блесна с гол+пас за победителите, а Оскар Линдблом и Томас Хертъл също бяха точни. Възпитаникът на Университета Харвард Хенри Трън пък при дебюта си в НХЛ показа потенциал и се отличи с две асистенции.