Бдин подчини „студентите“

Бдин (Видин) затвърди втората си позиция с 3:1 в Свищов над Академик. Двубоят е от 18-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен успех за селекцията на играещия треньор Николай Цветков-Демона с оглед събитията на терена. Тома Ушагелов откри головата сметка на видинчани с удар от 20 метра, половин час след началото.

Домакините възстановиха равенството веднага след почивката, когато Мартин Колев наказа грешка на видинския страж. Попадението даде криле на „студентите“. Устремът им обаче беше спрян от Цветомир Тодоров с точен удар по диагонала за 1:2 в 64-ата минута. В 76-ата Ушагелов постави точка на спора с шут от границата на наказателното поле – 1:3.