Рашфорд: Радвам се, че бързо идва друг мач, за да оставим загубата от Ливърпул зад гърба ни

Нападателят на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд се надява играчите бързо да забравят разгрома от Ливърпул и той да не се отрази на представянето на тима до края на сезона. Той прави най-добрия сезон в кариерата си има 25 гола през настоящата кампания.

Попитан каква е причината за прогреса му, след като миналия сезон Рашфорд имаше доста проблеми и представянето му бе далеч от нужното ниво, той отговори: “Най-важното нещо беше, че започнах сезона здрав, бях на 100% физически. Тренирах добре преди да започне подготовката. След това започнахме с нов мениджър, нов щаб и нов начин на игра. Беше вълнуващо за мен и от тогава не съм поглеждал назад. Развихме се много като отбор, спечелихме големи мачове, разчитайки на нашия стил”.

Маркъс говори за причините за тежката загуба от Ливърпул: “Ливърпул срещу Юнайтед е уникален мач, независимо от формата. Това е специален мач, който се решава в 90 минути на терена. На почивката ситуацията можеше да е различна. Аз пропусна възможност при 0:0, имахме още два-три други шанса. Можеше да водим след първото полувреме. Не бяхме в лоша позиция. Усещах, че може да създадем още възможности през втората част, но това е Ливърпул - те могат да поемат контрола и бързо да решат мача и това се случи. Сега трябва да се пренастроим. Само това можем да направим. Няма смисъл да продължаваме да мислим за това, което се случи, защото няма да го променим. Натискаме копчето за рестарт.

Не сме се отказали през второто полувреме, това са глупости. Не бяхме организирани - да, комуникацията беше зле. Вярвам, че всички искаха да се върнем в мача и затова забравихме за принципите ни. Не бяхме в синхрон какво да правим. Единственото, което можем, е да се поучим и да продължим напред. Щастлив съм, че имаме мач толкова скоро, тъй като имаме възможност да направим стъпка напред и да оставим последния мач зад гърба ни”.

Рашфорд последва примера на Тен Хаг и защити Бруно Фернандеш, който получи много критики за представянето и поведението си в дербито с Ливърпул. “Той беше отличен лидер за нас дори когато не беше капитан. От момента, в който пристигна, допринесе с лидерските си качества. Никой не е перфектен. Понякога искаш да спечелиш толкова много, че правиш нетипични неща. На 100% подкрепям Бруно, подкрепяме го като отбор”.

Снимки: Imago