Десет от Ямбол се наложиха над дубъла на Берое с гол в края

Отборът на Ямбол стигна до първа победа през пролетния полусезон в Югоизточната Трета лига. Тимът на Ивелин Петков се наложи над дублиращия тим на Берое у дома с 2:1, след като бе останал с 10 души на терена.

Янаки Панайотов откри резултата за домакините още в третата минута, а четвърт час преди края на срещата нападателят на гостите Васил Василев изравни за заралии. Малко преди попадението му Ямбол остана в намален състав, след като Мирослав Христов си изкара втори жълт и респективно червен картон.

3 минути преди края на редовното време Стоян Маринов изненада съперника и реализира победния гол, който осигури трите точки на Ямбол.

В следващия кръг момчетата на Ивелин Петков гостуват на Карнобат, докато старозагорци ще се изправят в Карлово срещу местния Левски.