Първа загуба за Шоутайм, победи за лидерите в регион Юг на ББЛ А група

Черно море Тича -2 нанесе първа загуба на градския си съперник Шоутайм в регион Изток на ББЛ А група. В отложен мач от шестия кръг на редовния сезон младите „моряци“ спечелиха първите три части и удържаха късна серия на съперника си, за да се наложат с 84:82. Те са с актив 7-5, като се изравниха с Шумен -2 на третото място, а Шоутайм продължава да е на върха в класирането с 11-1.

Още от първите атаки Черно море имаше малка преднина, като дълго не успя да се откъсне напред. Едва в средата на втората част разликата за първи път стана двуцифрена, а на почивката беше 7 точки при 47:40. „Моряците“ продължиха да водят и след подновяването на играта, като запазиха аванс от 9 точки преди заключителната част. Три минути преди края те водеха с 80:69, но серия от 10:2 след това върна интригата. Милен Чолаков намали разликата на едва 2 точки при оставащи 45 секунди, а отборите пропуснаха в последните си атаки и победата остана за Черно море.

Мартин Тодоров записа 25 точки и 6 борби за победителите, а дабъл дабъл от 17 плюс 12 и 6 асистенции добави Кристиян Попов. Любомир Керемедчиев приключи с 14 точки, 10 борби и 5 асистенции. За Шоутайм най-резултатен с 21 точки беше Красимир Димитров, който добави по 7 борби и асистенции, а Александър Иванов регистрира дабъл дабъл от 19 точки и 10 борби.

Хасково и Хебър продължават гонитбата на върха в регион Юг, като и двата тима спечелиха днешните си мачове и се изравниха с баланс 14-2.

Хасково се наложи над Вихър Айтос с 91:78 след доста колебливо първо полувреме. След него тимът изоставаше с 33:42, като преди това разликата бе и 14 точки. Тимът на Янко Желев обаче спечели с 30:16 третия период и бързо обърна нещата в своя полза, като до края направи успеха си още по-изразителен.

Ивайло Тонев записа 25 точки и 14 борби за победителите, 23 плюс 11 добави Динко Христов, а 16 точки наниза Тихомир Желев, който подаде и 7 асистенции. За Вихър Константин Коев направи дабъл дабъл от 22 точки и 15 борби, а с 21 точки и 11 овладени топки приключи Стоян Петков.

Хебър надви Академик Пловдив -2 с 117:94. Тимът от Пазарджик допусна двуцифрено изоставане още в началните минути, но бързо стигна до пълен обрат, а след много силна втора част, на почивката вече се откъсна с 26 точки – 64:38. През второто полувреме играта бе доста по-равностойна, но Хебър нямаше проблем да поддържа комфортен аванс и да спечели.

Берк Мехмед записа 31 точки и 8 борби за победителите, а 24 точки, 8 борби и 6 асистенции добави Христо Бачков. За Академик с 36 точки и 15 борби се отличи Йоанис Кикрилис, а 32 точки и 12 борби записа Кръстомир Михов.