ЦСКА -2 не даде шанс на петима от Правец

ЦСКА -2 се върна на победния път в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви убедително Правец със 107:63, като отборът на Иван Коцев игра едва с петима баскетболисти в целия мач.

„Червените“ отбелязаха внушителните 21 тройки в двубоя, макар и от 56 опита, докато съперникът им бе точен 6 пъти от далечно разстояние, а направи и 27 грешки.

Столичният тим поведе с 9:0 на старта на срещата и въпреки че гостите почти заличиха изоставането си, след десет минути игра той бе напред с 28:21. Вторият период бе сравнително равностоен, като на почивката армейците вече имаха двуцифрена преднина - 53:40.

Баскетболистите на Христо Ценов вдигнаха още повече оборотите след паузата и след 33 отбелязани точки само в третата част, след края й се откъснаха с 86:51. Това окончателно уби всякаква интрига в мача, но до края разликата продължи да расте.

Димитър Генов бе най-резултатен за победителите с 19 точки (5 тройки). По 16 имат Мартин Русев (8 борби, 7 асистенции) и Георги Цеков. Константин Маргаритов реализира 15 точки, всичките от тройката, а Калоян Колев добави 12 точки.

За Правец Ценко Наков има 26 точки, 17 добави Стефан Гунински.