Бруно Балтазар: Притиснати сме, защото се нуждаем от точки

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Бруно Балтазар сподели след мача с ЦСКА - София, че е очаквал труден двубой. "Жълто-черните" загубиха с 1:3, а наставникът на тима все пак остана доволен от агресията на своите футболисти.

"Искам да изразя своите съболезнования към близките на Петър Жеков. Изказвам респект към една легенда на българския футбол.

ЦСКА - София се справи с Ботев Пд, Назон разпердушини "канарчетата"

Мисля, че изиграхме едно добро първо полувреме. Изпуснахме добри ситуации и допуснахме попадения. Още в началото на мача знаехме, че ефективността ще бъде много важна и че ЦСКА ще опита още в първите минути да наложи своето темпо.

Лошото е, че допуснахме гол рано в мача. След това имахме възможност да се върнем, реагирахме добре на техните попадения. Бяхме агресивни, държахме топката и отбелязахме гол в края на полувремето.

20 ЦСКА - София - Ботев (Пловдив) I

Опитах да променя тактиката преди старта на втората част, но тя започна по възможно най-лошия начин за нас и всичко се обърка. Има позивити, които можем да извлечем. Резултатът е ключов, а ние загубихме. Поздравявам нашите фенове, които заслужаваха друг резултат.

Борихме се до края, играхме смело. Показвахме своите качества. Ние сме притиснати, защото се намираме в деликатно положение от гледна точка на класирането. Нуждаем се от точки. Трябва да бъдем на 100% във всеки мач. Нашата работа е да си върнем самочувствието.

27 ЦСКА - София - Ботев (Пловдив) II

Това е начинът, по който искам моят отбор да играе. Да караме съперника да се чувства неудобно.

Целта в мача срещу Берое е ясна - трите точки. След равентво и загуба е време да започнем да печелим. Знаем колко важен е този двубой и за нашите фенове", заяви Балтазар.

Снимки: Sportal.bg