Черно море с минимален успех над Созопол

Черно море победи втородивизионния Созопол в петата си контрола от зимната подготовка, играна на стадион "Младост" във Варна. "Моряците" се наложиха с 1:0, като единственият гол в срещата реализира Росен Стефанов през първото полувреме.

До 10-ата минута двата тима си размениха по една опасност. В четвъртата Емануил Манев се озова на стрелкова позиция и отправи добър удар, но Георги Георгиев спаси, а малко след това капитанът на "моряците" Даниел Димов засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата.

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

В 16-ата минута Черно море откри резултата. След центриране в наказателното поле Мишаел Алвес стреля с глава, но стражът на гостите изби. Топката попадна в Росен Стефанов, който от близо за малко да скъса мрежата за 1:0.

Малко преди да измине половин час игра Мишаел Алвес получи вляво, премина през целия фланг, финтира бранител и потърси пас към Марин Петков, който обаче бе изпреварен от защитник и топката му бе избита. В 37-мата минута Ангел Ангелов стреля опасно от дистанция, но над гредата.

Още в първите секунди след почивката Марин Петков пропусна да вкара от чиста позиция, след като получи топката около точката на дузпата, но точно преди да нанесе удар, топката му отскочи и я прати в аут.

В 57-мата минута Мартин Дичев стреля, вратарят изби, топката попадна в Лъчезар Йорданов, който стреля, но над вратата. До края на срещата липсваха опасни положения пред двете врати и резултатът се запази непроменен.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Росен Стефанов, Даниел Димов, Стефан Велев, Мартин Дичев, Берк Бейхан, Калин Георгиев, Ангел Ангелов, Мишаел Алвес, Лъчезар Йорданов, Марин Петков.

Снимки: chernomorepfc.bg