Втородивизионен руски тим надви Локо (София) в първата контрола на "железничарите"

Локомотив (София) отстъпи в първата си контрола за тази зима с 0:2 на новака във второто ниво на руския футбол Шинник. През по-голямата част от времето българският тим контролираше повече топката, но като цяло двата отбора стояха равностойно на терена. Все пак и двете попадения паднаха през първата част, когато Чуканов (10’) и Леонтиев (45’) бяха точни. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Още в 1-ата минута Шинник можеше да открие, но Грузнов не успя от удобна позиция да засече остро центриране отляво и по този начин да затрудни Александър Любенов.

В 10-ата минута падна и първият гол в срещата. Шинник получи правото да изпълни пряк свободен удар отдясно след което последва и центриране. Футболист на руснаците игра с глава, а след това и Чуканов също с глава отклони още повече кълбото. Така след удар в напречната греда топката премина голлинията на българския тим и резултатът стана 1:0 за Шинник.

Тимът от второто ниво на руския футбол показваше по-добра игра и създаваше повече атаки през първите минути. В 15-ата минута футболист на Шинник засече добре от воле, но Любенов успя да избие. Малко по-късно Илия Димитров се опита да повтори упражнението на руския си колега, но от въздуха прати кълбото високо над напречната греда.

Последваха по-спокойни минути, в които Локомотив взе инициативата, но не успя да създаде опасно положение. В 32-ата минута Бруно Франко опита нещо средно между подаване и удар отдясно, но Вамболт улови. При това положение футболист на “железничарите” падна в наказателното поле и от българския тим поискаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени.

В 36-ата минута Кацаров засече топката с глава от корнер, но не успя да я насочи към очертанията на вратата. В самия край на първото полувреме руснаците удариха за втори път. При една от атаките на “белите” последва центриране отдясно, което намери Леонтиев. Футболистът на Шинник пое топката около точката за изпълнение на дузпа и необезпокояван отправи хубав удар, с който матира Любенов - 2:0.

Второто полувреме започна с греда за Локомотив. Директно от изпълнение на ъглов удар топката срещна страничния стълб в 48-ата минута. В 57-ата минута Шинник вкара и трети гол, който обаче за радост на столичани бе отменен заради засада.

7 минути по-късно Юлиан Ненов опита нелош шут от дистанция, но топката премина на сантиметри от страничния стълб. В 70-ата минута Рапосо навлезе остро в наказателното поле и бе съборен от противников състезател, но и този път съдията не отсъди дузпа за “червено-черните”. 3 минути по-късно Антонио Вутов стреля опасно отдясно с левия крак към близката греда, но отново неточно.

Българският тим продължаваше да натиска своя противник, но така и не затрудняваше стража на руския тим. Антонио Вутов и Димо Бакалов имаха своите шансове, но неуспешни. Така столичани отстъпиха в първата си контрола за тази зима.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 0:2 ШИННИК

0:1 Чуканов (10)
0:2 Леонтиев (45)

Стартови състави:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 44. Божидар Кацаров (К), 3. Марио Петков, 33. Алан Диас, 10. Валентин Николов, 7. Александър Александров, 22. Ивайло Найденов, 11. Карлос Франса, 9. Илия Димитров, 15. Лука Иванов;