Ултраси спряха двубой във Франция

Гневни от слабите резултат на тима запалянковци на Монпелие спряха за около 15 минути двубоя срещу Нант от 19-ия кръг в Лига 1, загубен с 0:3. Привърженици от фен групата “La Butte Paillade” обявиха стачка и останах извън стадиона за първия четвърт част на домакинството. После те се появиха зад вратата на своя отбор и обсипаха терена с бомбички и димки. По тази причина реферът временно спря срещата за около четвърт час.

Отделно ултрасите вдигнаха и плакати с обиден текст по адрес на играчите, треньора и ръководството.

Тези инциденти като че ли попречиха на футболистите на Монпелие, които до този момент бяха по-добри. След това те рухнаха, като получиха три гола, както и два червени картона. Така Монпелиое инкасира четвърта поредна загуба и общо 13-та от началото на сезона.

В друга среща отборът на Ница завърши 0:0 при гостуването си на Реймс при дебюта начело на тима на легендата Дидие Дигар, който замени уволнения треньор Люсиен Фавър. Пропуски за домакините направи голмайсторът им Фоларен Балогун, а за тима от Ница Никола Пепе и Гаел Лаборд. Това бе 12-и домакински мач без загуба за Реймс, докато Ница има само 2 победи в последните си 10 срещи във всички турнири.

Клермон се наложи над опашкаря Анже с 2:1 при гостуването си. Победителите се разписаха във всяко полувреме, като головете вкараха Елбасан Рашани и Нето Борхес. Анже успя да върне само един гол чрез Софиан Буфал десет минути преди края на мача.

Тулуза и Брест завършиха наравно - 1:1. Гостите от Брест откриха резултата чрез Стив Мюние в 18-ата минута, Закария Абуклал възстанови равенството за "виолетовите".