Септември громи в първата си контрола, бивши играчи на Левски и ЦСКА - София с голове

Септември (София) победи с 4:0 втородивизионния Струмска слава (Радомир) в първата си зимна контролна среща. Столичани превъзхождаха през цялото време и вкараха по два гола във всяко полувреме. Срещата беше изгледана от президента на столичани Румен Чандъров, а главен съдия беше Никола Попов.

Мартин Петков откри резултата  още в 3-ата минута, след като засече  от дясно центриране на Мартин Стоянов. В 25-ата минута стана 2:0 при меле в малкото наказателно поле. Юношеският национал Захари Атанасов проби и стреля, топката се  отби в крака на Костадин Илиев и влезе за втори път във вратата на Драгомир Петков. Мартин Петков можеше да увеличи седем минути по-късно, но вратарят спаси. Пет минути преди края на първата част отново бившият нападател на Левски и Славия можеше да се разпише, след като пресече лошо върната топка към вратаря. Ударът му обаче се спря от външната страна на мрежата.

Четири минути след началото на второто полувреме Денислав Мицаков препъна Борислав Маринов и Попов отсъди дузпа. Новото попълнение Митко Митков беше безпогрешен от 11-те метра и направи резултата 3:0.

Крайното 4:0 оформи Валентин Йосков, който излезе сам срещу резервния вратар на гостите Вълков и го преодоля без проблем.

В минутите до края на мача и гостите от Радомир направиха няколко добри възможности, които бяха пропилени от Тома Ушагелов и Константин Богданов. За радомирци взеха участие десетина момчета, които до момента са играли в аматьорския футбол, както и австралийският халф Никълъс, играл за последно в гръцката втора дивизия.

Септември (Сф): Димитър Шейтанов, Георги Джиков, Константин Чешмеджиев, Мартин Николов, Асен Георгиев, Иван Арсов, Захари Атанасов, Айкут Рамадан, Симеон Александров, Мартин Стоянов, Мартин Петков (второ полувреме: Иван Василев, Матео Лукарели, Михаил Полендаков, Валентин Спасов, Мартин Ачков, Йоан Гаврилов, Кубрат Йонашчъ, Александър Тодоров, Митко Митков, Валентин Йосков, Александър Петров, Борислав Маринов)

Струмска слава: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Денислав Мицаков, Антонио Арсов, Димитър Стоянов, Костадин Илиев, Георги Янев, Стивън Кирилов, Мартин Костов, Цветомир Цанев, Борислав Николов (второ полувреме: Васил Вълков, Симеон Димитров, Тома Ушагелов, Георги Илиев, Константин Богданов, Крис Вълчинов, Ивайло Стоянов, Томас Добрев, Никълъс)