Арда изхвърли Марица от Купата с дузпи, гол зад центъра не стигна на пловдивчани

Арда (Кърджали) продължава напред в турнира за Купата на България след успех с дузпи над Марица с общ резултат 4:3 като гост. Двата тима завършиха наравно 1:1 след 120 минути игра в среща от 1/8-финалите на Купата на България. Радослав Апостолов (117) изведе домакините напред след великолепен удар зад центъра, който накара всички да станат на крака. Ласана Н'Диайе (119) обаче върна равенството веднага след това, а при дузпите нервите на гостите се оказа по-здрави.

В 5-ата минута Марица бе близо до това да поведе в резултата. Удар на Радо Апостолов беше блокиран в корнер от стража Васил Симеонов. В 15-ата минута Валери Домовчийски изскочи зад гърба на защитата Арда. Последва подаване по земя на нападателя към втора греда, където вратарят Симеонов изпревари напълно свободния Станислав Маламов.

Домакините видимо бяха по-активни в тези минути и в 22-рата, след няколко центрирания към наказателното поле, топката падна пред Ифеани Дейвид, който стреля от далечна дистанция, но високо над вратата. Три минути по-късно далечен шут на Станислав Маламов попадна право в ръцете на Васил Симеонов.

В 30-ата минута Арда оправи път удар към вратата на Марица и той беше неточен. Светослав Ковачев си нагласи топката на удобния ляв крак, но стреля много силно и високо. Веднага след тази ситуация домакините организираха бърза атака по десния фланг. Аврамов центрира по земя в линията между защитата и вратаря, където никой от гостите не успя да играе с топката, а футболистите на Марица закъсняха с придвижването си.

В 39-ата минута Йордан Пейчинов беше оставен сам на втора греда, но ударът му от малък ъгъл не сполучи.

В началото на второто полувреме влезлият от резервната скамейка Веселин Марчев шутира по земя, но твърде слабо и право в Васил Симеонов. Темпото през второто полувреме спадна и до голови положения трудно се стигаше. В 83-ата минута Радо Апостолов премина като на шега през двама футболисти на Арда и получи възможност да шутира. Ударът на халфа имаше сила, но беше насочен в обсега на вратаря.

В последната минута на редовното време Иван Тилев беше изпуснат на втора греда. Халфът засече добро центриране на Деян Лозев, но не успя да насочи удара си с глава в очертанията на вратата. В третата минута на добавеното четириминутно продължение Арда стигна до гол, който беше отменен правилно заради засада при подаването към включилия се от втора позиция Деян Лозев.

Секунди преди края Радослав Апостолов не успя да преодолее Васил Симеонов от отлична позиция и така двубоят влезе в продължения. В 96-ата минута шут от воле на Иван Тилев премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата зад Илия Николов. Четири минути по-късно домакините хванаха гостите от Кърджали на контраатака. Петър Атанасов имаше прекрасна възможност да подаде вдясно към включилия се на скорост Димитър Аврамов. Вместо това Атанасов предпочете да шутира, което бе и грешното решение в случая, тъй като ударът му прелетя над вратата.

След нулево равенство при първото продължение от 15 минути, двубоят влезе във второ продължение при нулев резултат. Минути преди края на двубоя късметът лиши Арда от успех. Горната греда спря Лъчезар Котев. Когато изглеждаше, че всичко ще се реши с дузпи, Радо Апостолов накара феновете да скочат на крака. С удар зад центъра той препарира излезлия напред Васил Симеонов и изведе домакините напред.

Радостта на домакините не продължи дълго и сякаш вдъхновени те забравиха, че трябва да запазят преднината си. В 119-ата минута Ласана Н'Диайе беше оставен много лесно да стреля към вратата на Илия Николов и да върне Арда в мача и вкара двубоя в дузпи.

При първата дузпа Валери Домовчийски стреля встрани от вратата. Иван Коконов даде преднина на гостите с хубаво изпълнение от бялата точка. Айкут Янъков възстанови равенството, пращайки Симеонов в обратния ъгъл. Ласана Н'Диайе беше точен и от дузпа, с което направи резултата 1:2 в полза на Арда.

Нервите на Радослав Апостолов се оказаха железни и той не сгреши. за 2:2. Илия Николов парира с вещина удар на Жосе Да Силва Жуниор. Веднага след него Димитър Аврамов също пропусна след страхотно спасяване на Симеонов. Алекс Петков беше точен за 2:3 в полза на Арда. Стражът Илия Николов се нагърби с изпълнение на дузпа за Марица, но ударът му беше отразен от Симеонов.

МАРИЦА - АРДА 1:1
1:0 Радослав Апостолов (117)
1:1 Ласана Н'Диайе (119)