Байерн дори не се напрегна срещу Шалке, "кралскосините" нямат гол срещу баварците от почти 11 часа

Байерн (Мюнхен) спечели една от най-спокойните си победи в последно време, след като надделя с 2:0 като гост над Шалке в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Двете попадения за баварците бяха дело на Серж Гнабри (38’) и Ерик Максим Чупо-Мотинг (52’), но изключително влияние имаше и Джамал Мусиала, който записа две асистенции. За Шалке това бе поредно разочарование срещу гранда от Мюнхен, след като те не са се разписвали срещу него от почти 11 часа.

Нещата на терена се развиваха доста спокойно в първите двайсетина минути, а първото малко по-опасно положение бе пред Шалке в 23-ата минута, когато Мариус Бюлтер успя да напредне по левия фланг и да стреля опасно, но завърналият се на вратата на баварците Мануел Нойер спаси.

Байерн отговори с удар с глава на Гнабри, който бе изчистен в корнер. В 33-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг се освободи добре от бранителите на домакините и успя да нанесе удар с глава, но Александър Шволов спаси.

Серж Гнабри успя да разбие добрата организация на “миньорите” в 37-ата минута, когато след многоходова комбинация топката бе вкарана в наказателното поле, а там Джамал Мусиала с пета върна назад към германския национал, който се разписа с левия крак за 1:0.

Футболистите на Юлиан Нагелсман удвоиха преднината си в 51-ата минута, когато баварците осъществиха добра контраатака, която разкъса отбраната на домакините, а бързо напредналият Джамал Мусиала записа втората си асистенция за вечерта с пас към Чупо-Мотинг, който вкара за 2:0.

В 65-ата минута на терена за Шалке се появи братът на Льорой Сане - Сиди, но нямаше възможност да се изправи срещу своя роднина, тъй като Нагелсман го бе заменил само пет минути по-рано. Само две минути след това Джамал Мусиала бе изведен в наказателното поле и се разписа след отличен рейт между няколко бранители, но се оказа, че е бил в положение на засада при подаването и попадението бе отменено.

Байерн (Мюнхен) е водач в класирането с 34 точки след 15 изиграни двубоя, а Шалке е на дъното с едва 9 пункта.