Унион (Берлин) и Аугсбург не се победиха в голово шоу

Унион (Берлин) и Аугсбург завършиха 2:2 в атрактивен мач от 14-ия кръг на Бундеслигата, като всички голове паднаха още през първата част. Шералдо Бекер в 8-ата и Кевин Беренс в 22-рата минути се разписаха за берлинчани, а Нийдерлехнер  бе точен на два пъти в  9-ата и 39-ата минута за гостуващия тим.

Унион откри резултата още в 8-ата минута чрез Шералдо Бекер, който отбеляза дежурния си гол за сезона. Нидерландецът бе изведен чудесно от  Пол Сегин и с хубав далечен удар прониза неразчетено излезлия вратар на Аугсбург Рафал Гикиевич за 1:0.

Радостта на домакините обаче не трая дълго. Още в следващата минута Флориан Нийдерлехнер се възползва от карамбол в защитата на Унион и с премерен шут изравни - 1:1.

Головото шоу на “Старото лесничейство” продължи в 22-рaта минута, когато Кевин Беренс засече с глава центриране на Нико Гиселман от пряк свободен удар и отбеляза за 2:1 за Унион. Аугсбург обаче отново изравни в 39-ата минута. Страхотен далечен шут на Ермедин Демирович разтресе напречната греда на Унион, а Нийдерлехнер бе най-съобразителен при добавката и с втория си гол в мача се разписа за 2:2. При този резултат завърши и полувремето.

Втората част бе далеч по-спокойна откъм голови ситуации. Унион пропусна да отбележи в 68-ата минута, когато удар с глава на Кевин Беренс срещна страничната греда на Гикиевич. До края на срещата никой от двата отбора така и не успя да вкара решително попадение.

С равенството Унион (Берлин) остава в подножието на върха в класирането с 27 точки, като изостава на 4 от лидера Байерн (Мюнхен). Аугсбург пък вече е с шести пореден мач без успех в Бундеслигата и е на 14-ата позиция с 15 пункта.