Бохум срази Борусия (Мьонхенгладбах) и съживи надеждите си за спасение

Бохум поднесе своеобразна изненада и надделя с 2:1 над гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Кристофър Антуй-Аджей (7’) и Филип Хофман (12’) се разписаха в полза на домакините, а Аласан Плеа успя да вкара почетното попадение за “жребчетата”.

Момчетата на Томас Леч взеха ранна преднина с попадение на Антуй-Аджей. Първоначално съдията даде сигнал за засада, но след детайлен преглед с ВАР решението бе променено и попадението остана. Само пет минути по-късно Филип Хофман успя да се възползва от страхотна грешка в отбраната и просто прати спокойно топката в мрежата за 2:0.

Футболистите на Борусия пропуснаха няколко шанса, за да се стигне до 63-ата минута, когато Маркъс Тюрам успя да подаде точно към Аласан Плеа в наказателното поле и той намали озоставането на своя тим на 2:1. Само пет минути по-късно Антони Лосила успя да вкара трето попадение за Бохум, но то бе отменено поради засада, този път правилно.

Играчите на Даниел Фарке успяха да вкарат нов гол в 83-ата минута, когато Йонас Хофман центрира отлично и Рами Бенсебаини, но то също бе отменено поради засада.

С тази победа Бохум вече събра 10 точки и продължава да поддържа надеждата за спасение жива, макар да се намира на предпоследното 17-о място в класирането на Бундеслигата. Борусия (Мьонхенгладбах) пък е на 9-о място в класирането с 19 точки.

Снимки: Imago