Гол в последната минута раздели Щутгарт и Херта

Щутгарт постигна драматична победа с 2:1 над Херта в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за “швабите” бяха дело на Серху Гираси в самото начало на двубоя в 3-ата минута и на Константинос Мавропанос, който вкара победния гол дълбоко в добавеното време. За столичани точен бе Доди Лукебакио в 19-ата успя да изравни за гостите.

Щутгарт успя да излезе напред още в третата минута, когато Сехру Гираси бе изведен сам срещу Оливер Кристенсен и с много силен удар откри за 1:0. В 16-ата минута именно Гираси бе близо до второ попадение след пас в наказателното поле, но прати топката встрани от лявата греда.

Гостите от Херта успяха да изравнят в 19-ата минута, когато добро центриране на Джонджо Кени центрира прецизно в пеналта и там Доди Лукебакио намери десния ъгъл на Флориан Мюлер за 1:1.

До края на полувремето двата тима си размениха по още едно добро положение. В 36-ата Суат Сердар засече топката след корнер, но бранител изчисти от голлинията, а в последната минута на полувремето в другото наказателно поле Хироки Ито също с глава стреля, но стражът на гостите демонстрира своя рефлекс и предотврати попадението.

В 67-ата минута Мюлер трябваше да показва своя рефлекс, за да спаси хубав удар на Иван Шунич, а малко по-късно отново стражът се намери и след изстрел на Чидера Еджуке. В последните минути на двубоя двата отбора отново си размениха малк по-опасни положения за попадение. В 85-ата минута отново Еджуке успя да се освободи в наказателното поле, но стреля високо. В добавеното време Кристенсен трябваше да прати ново спасяване при удар на Енцо Мило.

“Швабите” все пак достигнаха до победното попадение дълбоко в добавеното време след изпълнение на корнер, когато високият централен бранител Константинос Мавропанос надскочи отбраната на берлинчани и с глава успя да насочи топката в лявата греда, за да влети в крайна сметка тя в мрежата за 2:1.

С тази победа Щутгарт спечели трета победа в последните си пет двубоя в първенството и с 14 точки вече е на 13-о място в класирането на Бундеслигата. За берлинчани пък това бе четвърта загуба в последните пет двубоя и с 11 точки те са на 16-ото място, точно под чертата на зоната на изпадащите.