Черна гора и Франция тръгнаха с победа на Европейското първенство по хандбал за жени

Отборът на Черна гора се наложи над Испания с 30:23 във втория ден на Европейското първенство по хандбал за жени, като мачът се игра в Подгорица. Домакините имаха предимство през цялата среща и рано поведоха с 6:1, а след това се оттеглиха на почивката при 12:9. През втората част черногорките бяха още по-убедителни и увеличиха аванса си, като в крайна сметка победиха със седем гола разлика. За Черна гора с по 5 гола завършиха Йованка Радичевич и Джурджина Яукович. За испанките също 5 попадения вкара Александрина Кабрал Барбоса.

Норвегия започна защитата на европейската си титла с победа

В другия мач тази вечер Франция не срещна проблеми с Република Северна Македония в Скопие - 24:14. 10 състезателки вкараха голове за Франция, като с 4 гола завърши Корали Ласур. Най-резултатна в мача бе Моника Янеска от домакините с 5 гола.

Словения и Унгария започнаха с победи на Европейското първенство по хандбал за жени