Локомотив Горна Оряховица отпадна във втория кръг на турнира за купата на ЕХФ след втора загуба от нидерландци

Носителят на купата на България по хандбал за мъже Локомотив Горна Оряховица отпадна във втория кръг на турнира за Купата на Европейската хандбална федерация. "Железничарите" допуснаха второ поражение от Кембит Лайънс (Нидерландия) с 19:39 (8:22) в реванша в Габрово, след като в първия мач като гости преди седмица загубиха със 17:39 (9:20).

Възпитаниците на Йордан Димитров бяха равностойни в първите пет минути,  след което нидерландците направиха серия от шест поредни гола и поведоха с 9:3,  а малко след средата на първото полувреме авансът на гостите стана двуцифрен при 13:3. До края хандбалистите на Кембит продължиха да доминират и удвоиха преднината си за крайното 39:19.

Георги Стоянов беше най-добър за българския  вицешампион със 7 гола. За гостите най-резултатен беше Роб Шмайц с 8 попадения.