Байерн завърши с пълен актив "групата на смъртта" след спокойна победа над Интер

Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Интер в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига за двата тима. По този начин футболистите на Юлиан Нагелсман, които излязоха с доста променен състав, спечелиха всички двубои от тъй наречената “група на смъртта” и с пълен актив от точки се класираха за следващата фаза. Италианският тим също достигна елиминациите в турнира, класирайки се на второ място, макар днес да загуби. Попаденията в двубоя бяха паднаха в двете полувремена и бяха дело на Бенжамен Павар (32’) и Ерик Максим Чупо-Мотинг (72’).

“Нерадзурите” започнаха много активно двубоя и още в първите няколко минути те застрашиха на два пъти вратата на Свен Улрайх след много качествени удари на Николо Барерла. При втория Садио Мане вдигна ръцете си дост необмислено и това доведе до сигнал към съдията да прегледа ситуацията с ВАР, но Иван Круьляк прецени, че дузпа няма.

Футболистите на Симоне Индзаги бяха изключително близо до откриване на резултата в 27-ата минута, когато пас от задни позиции намери Робин Госенс, той напредна отлично и подаде успоредно на наказателното поле, но там от няколко метра Лаутаро Мартинес не успя да уцели вратата.

Противно на логиката на случващото се до момента на терена домакините откриха резултата чрез Бенжамен Павар, който бе изпуснат при един корнер и необезпокояван се разписа с глава за 1:0.

Постепенно баварците взеха инициативата в двубоя и малко след това Садио Мане бе намерен с дълъг пас, след което сенегалецът отправи опасен удар, но Онана спаси. В добавеното време на първата част Кингсли Коман отправи опасен изстрел, но отново бившият страж на Аякс се намеси.

Интер успя да отбележи попадение в самото начало на втората част след центриране от фал и удар с глава на Франческо Ачерби, но то бе отменено поради засада. Няколко минути след това отново гостите осъществиха добро нападение, но Корея и Галярдини не се разбраха в наказателното поле и последният стрелят без да затрудни стража Улрайх.

В следващите няколко минути на двубоя Кингсли Коман на два пъти осъществи добри пробиви по дясното крило, но съотборниците му не успяха да нанесат завършващи удари в наказателното поле.

В 60-ата минута Симоне Индзаги предприе тройна смяна, а на терена се появиха Един Джеко, Хенрих Мхитарян и Хакан Чалханоглу, които отстъпиха местата си на Роберто Галярдини, Лаутаро Мартинес и Николо Барела.

В 63-ата минута Чупо-Мотинг вкара хубав гол с ножично изпълнение, но той също се оказа в засада. В 69-ата минута Джамал Мусиала получи добра топка в наказателното поле и стреля, но стражът на гостите се справи. В 73-ата минута домакините все пак стигнаха до второ попадение, когато Чупо-Мотинг бе оставен необезпокояван да стреля от границата на наказателното поле и с много плътен изстрел покачи преднината на баварците.

В добавеното време на два пъти Един Джеко се озова на добри позиции и стреля, но не успя да вкара почетен гол за своя тим.

С тази победа Байерн събра пълния комплект от 18 точки и е победител в групата, а Интер остана на второто място с 10.

Снимки: Gettyimages