Десет от Сокол (Марково) подчиниха Димитровград

Сокол (Марково) спечели у дома с 3:2 срещу едноименния тим на Димитровград. Двубоят е от 15-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините изиграха 53 минути с намален състав. Гостите пък закъсняха със щурма. Цветелин Петров изведе Сокол напред с попадение от фаул в средата на първата част. В 35-ата минута Ангел Рахов отне топката от бранител и шутира точно за 2:0.

Само след 120 секунди обаче рефера отсъди нарушение и вдигна втори жълт и червен картон на съотборника му Александър Георгиев. Дори и десет, футболистите от Марково продължиха но същия начин. В 55-ата минута Теодор Метрев отне топката, подаде я на Станимир Марински, който пък даде пас на Рахов и той вкара на празна врата – 3:0. Класическият успех вече се очертаваше, когато в 89-ата минута съдията отсъди дузпа и Николай Георгиев вкара за 3:1. Той се разписа и от фаул в 94-ата минута за окончателното 3:2.