Тотнъм с голям обрат през второто полувреме

Тотнъм стигна до победа с 3:2 при гостуването си на Борнемут по изключително драматичен начин. “Шпорите” губеха с 0:2 до 57-ата минута след две попадения на Кийфър Мур. Райън Сесеньон намали, а Бен Дейвис изравни в 73-ата минута. В добавеното време резервата Родриго Бентанкур донесе успеха на лондончани.

След този успех отборът на Антонио Конте се доближи на три точки от лидера Манчестър Сити. Тотнъм загуби последните си два мача в първенството и днешната победа бе изключително важна за тима.

Конте направи седем промени с оглед важното гостуване на Марсилия в Шампионската лига следващата седмица. “Шпорите” владееха повече топата през първото полувреме, но не създаваха опасни ситуации. Мур откри резултата в 22-ата минута след отлична контраатака на Борнемут. Второто попадение на уелския национал дойде в началото на втората част, когато той засече с глава центриране на Адам Смит.

Райън Сесеньон върна Тотнъм в мача в 57-ата минута след подаване на Хьойберг. Попадението промени играта на лондончани и те се хвърлиха в атаки. Защитата на домакините обаче действаше успешно срещу Кейн и Сон. Разликата дойде от статични положения. След ъглов удар и неубедително излизане на вратаря Бен Дейвис с глава изравни. В добавеното време отново след ъглов удар отбраната на домакините не се справи добре, топката стигна до Бентанкур и той я прати в мрежата.

Снимки: Gettyimages