Лудогорец не успя срещу Бетис! Световен шампион покоси "орлите", всичко ще се решава в Рим

Лудогорец загуби с 0:1 от Бетис в Лига Европа и ще трябва да играе решаващ мач срещу Рома в Италия, където ще търси продължаване напред в турнира. Гостите от Испания решиха срещата в Разград с точен изстрел на френския атакуващ халф Набил Фекир в 56-ата минута.

През първото полувреме отборът на Анте Шимунджа седеше по-добре на терена и пропусна три-четири възможности за гол пред вратата на "лос вердибланкос". След почивката Бетис натисна газта и започна да поглежда към вратата на българския шампион. "Орлите" продължават да нямат победа срещу съперник от Ла Лига, като загубата ги остави с актив от седем точки в групата. В същото време гостите от град Севиля вече си гарантираха първото място и класиране за следващата фаза. Пред Лудогорец се задава възлов двубой в Рим.

26 Лудогорец - Бетис

На вратата на Лудогорец застана нидерландецът Серджио Падт. Защитният блок на "зелените" беше съставен от Сисиньо, Оливие Вердон, Антон Недялков и норвежкия бек Аслак Фон Витри. Пред тях Шимунджа нареди бразилците Педриньо и Каули, на които помагаше полякът Якуб Пьотровски. В атака головете търсеха бразилските остриета Рик Джонатан и Игор Тиаго, чиито акомпанимент бе ганайското крило Бърнард Текпетей. На пейката на "орлите" остана капитанът на националния отбор Кирил Десподов, който продължава да лекува травма. Сред резервите бяха още Матиас Тисера, Игор Пластун, Дени Групер, Нонато, Мануел Шоу, Иван Йорданов, Клод Гонсалвеш, Спас Делев и др.

Първата сериозна опасност пред рамката на испанците дойде в третата минута, когато Рик Джонатан стреля технично, но и не особено сръчно, за да се наложи чилийският ветеран Клаудио Браво да избива топката в корнер. След 180 секунди бившият врата на Барселона и Манчестър Сити трябваше да спасява нов удар - този път дошъл от крака на Каули.

В следващите минути Лудогорец продължи да играе по-настъпателно. Така се стигна до 21-ата минута, когато Игор Тиаго можеше да намери мрежата на Бетис с диагонален удар, но Клаудио Браво успя да избие топката и да запази нулевото равенство. Малко след това играещата легенда на клуба от Севиля Хоакин получи травма в ахилеса и трябваше да бъде заменен принудително. Бившият испански национал напусна терена под овациите на публиката, а на негово място се появи 21-годишният бразилски нападател Луис Енрике

Капитанът на Бетис показа голямо уважение към Трифон Иванов

След половин час игра дойде време и на Бърнард Текпетей да пробва мерника си, но и той не сполучи - топката мина встрани от целта, покрай дясната греда зад Клаудио Браво. В 38-ата минута Игор Тиаго шутира от пет-шест метра пред вратата на Бетис, но бранител в оранжево успя да избие топката навреме. Натискът на Лудогорец продължи и след 120 секунди Игор Тиаго пропиля златен шанс за откриване на резултата. Бразилецът нахлу сам по лявото крило, но подаването му беше отбито от единствения останал бранител на гостите - Хуан Миранда, който спаси положението за хората на Мануел Пелегрини.

Второто полувреме започна с изравнена игра, като Мануел Пелегрини освежи отбора си с две подчертано атакуващи смени - чилиецът вкара в игра Набил Фекир и Алекс Морено. Това даде резултат и испанците започнаха по-настървено спрямо играта им преди почивката.

В 56-ата минута бившият френски национал Набил Фекир, който спечели световната титла с "петлите" през 2018 година, намери мрежата зад Серджио Падт. Бившият атакуващ халф на Лион откри резултата с удар от воле, като имаше съмнения за негова засада, но повторението показа, че Аслак Фон Витри я покрива - 1:0 за Бетис

До края на двубоя представителите на efbet Лига опитаха да изравнят чрез няколко опасни акции по крилата, но не достигнаха до чисти ситуации пред голлинията на Клаудио Браво. Така победата отиде на сметката на испанците, които вече гледат към следващата фаза в надпреварата, а пред "орлите" се задава решаващата визита във Вечния град срещу "вълците" на Жозе Моуриньо.

Лудогорец 0:1 Бетис

0:1 Набил Фекир (56)

Стартовите състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 16. Аслак Фон Витри, 6. Якуб Пьотровски, 95. Каули, 30. Педриньо, 73. Рик Джонатан, 9. Игор Тиаго, 37. Бърнард Текпетей

Бетис: 1. Клаудио Браво, 24. Айтор Руйбал, 3. Едгар Гонсалес, 6. Виктор Руис, 33. Хуан Миранда, 4. Пол Акуоку, 5. Гуидо Родригес , 17. Хоакин, 10. Серхио Каналес, 28. Родри, 12. Вилиан Жозе.

Снимки: Борислав Цветанов