Изпълнителният директор на ЦСКА - София Филип Филипов е прекарал една седмица в Будапеща, където се е запознал отблизо със стадиона на Ференцварош „Групама Арена“, пише „Тема Спорт“. Както е известно, за реконструкцията на „Българска армия“ ще бъде използван именно моделът на съоръжението в унгарската столица, което бе открито през 2014 година и е с капацитет от 23 000 зрители. То е консултирано и управлявано от компанията SportFive, с която "червените" подписаха договор през юни тази година.
„Със стадиона в Будапеща успяхме да докажем, че този модел на частно финансиране и управление е успешен. Неслучайно използваме натрупания там опит, защото отчитаме сходството между икономиките на двата града и приликите в двете държави, както и очакваните препятствия пред реализирането на проекта“, коментираха от SportFive тогава.
„Продължаваме да работим по проект, сходен с този на стадиона на Ференцварош, но с нужните подобрения. Нашето съоръжение ще бъде по-модерно и по-красиво, тъй като нашият строеж идва десетилетие след техния. Работим с най-големите английски и германски компании, които ще са с нас до момента, в който от министерството и „Сердика Спортни имоти“ одобрят нашия проект“, пък заяви адвокатът на клуба Станислав Трендафилов.
ЦСКА - София напредва с плановете за нов стадион, предвижда последно домакинство на "Армията"
ЦСКА - София има срок до 1 март догодина да изготви цялостен инвестиционен проект, въз основа на който да бъде издадено валидно разрешение за строеж на новото съоръжение. Всичко това ще струва на "червените" 6 милиона лева.
„За стадиона всичко върви по план. В най-скоро време ще се представи идеен проект“, обяви Филип Филипов преди седмица по време на откриването на новия магазин на ЦСКА - София. Той символично отключи феншопа, като подчерта, че е временен до изграждането на новия стадион.
Carlsberg "Домът на Феновете" е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.
Снимки: Sportal.bg