Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) изплува от дъното след успех над Добруджа

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 у дома над Добруджа в среща от 14-ия кръг на Втора лига. Над всички за победителите бе Абдулайе Траоре, който блесна с два гола за успеха.

По едно попадение през двете полувремена се оказа достатъчно за "канарчетата" да запишат своята трета победа през настоящата кампания и да се измъкнат от последното място в класирането.

Траоре откри резултата в 18-ата минута, а към края на мача порази за втори път противниковата врата, с което осигури на пловдивчани ценни три точки.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Ботев се изкачи на 16-а позиция с 12 точки, колкото имат предпоследният Созопол и последният Добруджа. За отбора от Добрич това е четвърта поредна загуба, а след седмица предстои нов тежък тест - домакинство на Монтана. "Канарчетата" пък гостуват на втория в таблицата Крумовград.