Бохум поднесе изненадата и срази лидера в Бундеслигата

Бохум поднесе изненадата на 11-ия кръг в Бундеслигата и победи с 2:1 лидера в класирането Унион (Берлин). За домакините, за които това бе едва втора победа от началото на сезона. Точни за тима на Томас Леч бяха Филип Хофман (43’) и Герит Холтман (71’) преди в края на двубоя Милош Пантович да намали изоставането на гостите в добавеното време.

Домакините изиграха добро първо полувреме, в което на няколко пъти застрашиха вратата на Фредерик Рьонов. Филип Хофман в 27-ата минута отправи опасен удар с глава, когато успя да надскочи отбраната след фал. Именно това се случи и в 43-ата минута, когато той се възползва от един корнер и този път прати точно топката в мрежата за 1:0.

Домакините не намалиха оборотите и след почивката и бяха близо до ново попадение в 62-ата минута, когато Джорди Осей-Туту получи в наказателното поле, но изстрелът му нацели горната греда. Те все пак достигнаха до удвояване на резултата десетина минути по-късно, когато Герит Холтман настигна едно подаване на Кристофър Антуи-Аджей при една контраатайа и покачи на 2:0.

Само няколко минути по-късно гостите от Унион поискаха дузпа за нарушение в наказателното поле. Първонаално тези им протести бяха пренебрегнати, но малко след това съдията получи сигнал от ВАР, че трябва да прегледа ситуацията отново и столичани получиха 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Милош Пантович, но стреля слабо и Мануел Риман успя да се разтегне и да спаси. Пантович все пак достигна до попадение в добавеното време, когато с плътен удар отбеляза почетното попадение за своя тим.

Въпреки поражението Унион продължава да е лидер след 11 двубоя с актив от 23 точки. Бохум заема предпоследното място със 7 точки.

Снимки: Imago