Байер направи много, за да не спечели отново, но все пак се измъкна от зоната на изпадащите

Байер (Леверкузен) записа трети пореден мач без победа във всички турнира, но все пак успя да се измъкне от зоната на изпадащите с точката, която спечели след 2:2 срещу Волфсбург на "БайАрена". Отборът на Чаби Алонсо игра добре, особено през първата част, но пропусна дузпа и си отбеляза автогол, което му попречи да постигне нещо повече.

Леверкузен бе по-добрият отбор през първото полувреме, но вместо да водят с два гола домакините не се възползваха и на почивката резултатът бе 1:1. Още в осмата минута "аспирините" получиха дузпа заради игра за ръка на Ван де Вен. Муса Диаби обаче не бе точен от бялата точка, стреляйки встрани. Няколко минути след това Фримпонг пропусна нова добра възможност да даде преднина на Леверкузен. Тук Кастеелс се намеси много добре и спаси. В 17-ата минута Диаби се реваншира за пропусната дузпа, след направи двойно с Хложек и стреля между краката на Кастеелс за 1:0. Това бе гол №2500 за Байер в Бундеслигата.

В 28-ата минута обаче преднината на домакините бе заличена, след като Роберт Андрих си отбеляза автогол, след като опита да пресече центриране на Баку към Герхарт.

В 53-тата Волфсбург също получи дузпа заради нарушение на Тапсоба срещу Нмеча. Максимилиан Арнолд изпълни точно 11-метровия наказателен удар, правейки пълен обрат.

В 76-ата минута Бейер все пак изравни, след като Джереми Фримпонг засече на далечната греда центриране на Синкгравен, който преди това се справи с двама бранители на съперника. До края домакините натиснаха в опит да стигнат до победата, но не успяха да стигнат до нов гол.

Снимки: Imago