Евро 2024: Англия - Словакия 1:1

Спортист (Своге) подчини Созопол в голово шоу

Спортист (Своге) победи Созопол с 3:2 в мач, в който тотално надигра своя съперник. През първото полувреме момчетата на Борислав Кьосев направиха доста опасни атаки, но вкараха само един гол чрез Йоан Маринов (35).

Само 45 секунди след началото на второто полувреме гостите изненадващо изравниха чрез Антонио Ласков. "Шоколадите" бързо реагираха и вкараха два гола отново чрез Русинов (55) и отново Маринов (70).

Мачът вървеше към своя край, когато Димитър Законов (82) върна едно попадение, а до края на срещата на терена властваше напрежението, но до нови голове не се стигна.

С успеха Спортист се изкачи на 5-о място във временното класиране с актив от 22 точки, а в следващия кръг "шоколадите" ще премерят сили с Янтра в Габрово.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Кризата в Созопол продължава, след като тимът записа трето поредно поражение във Втора лига, а само след седмица предстои ново тежко изпитание за възпитаниците на Маргарит Димов, когато "небесносините" ще приемат Беласица.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!