Лудогорец измъкна победата срещу Ботев, "канарчетата" бесни заради отменен гол

Отборът на Лудогорец победи с 1:0 Ботев (Пловдив) в едно от дербитата на 15-ия кръг на efbet Лига. "Орлите" стигнаха до успеха с попадение на Якуб Пиотровски в средата на втората част. Гостите имаха претенции към главния съдия, след като тяхно попадение в първите секунди бе отменено след преглед на арбитъра чрез ВАР. Като цяло срещата бе равностойна и двата тима показаха добри атаки. Все пак домакините показаха, че са по-опитният тим и успяха да издебнат своя момент, за да вземат трите точки.

Срещата започна много интензивно. Още в десетата секунда на мача гостите вкараха топката във вратата на домакините. Елвис Ману открадна топката от Шоу и изведе Мохамед Брахими на чиста позиция, който успя да преодолее Серджио Падт. След сигнал от ВАР съдията Иво Андреев прегледа ситуацията и прецени, че играчът на Ботев е извършил нарушение при отнемането на кълбото от халфа на "орлите" и голът бе отменен.

16 Лудогорец - Ботев (Пловдив)

В следващите минути срещата бе равностойна, като и двата тима направиха по няколко хубави атаки, но до опасност пред двете врати не се стигна.

В 40-ата минута Аслак фон Витри стреля опасно по диагонал, но Хидает Ханкич внимаваше и изби.

В 65-ата минута домакините откриха резултата. Хубава комбинация между фон Витри, Бърнард Текпетей и Якуб Пиотровски завърши с попадение на последния.

Десетина минути преди края на срещата Дилан Мертенс разби носа на Пиотровски при едно единоборство, но съдията не показа картон на полузащитника, който щеше да му бъде втори в двубоя.

Минути преди края на срещата Димитър Тонев отправи силен удар от около 25 метра, но топката профуча на сантиметри от целта. Така или иначе до промяна в резултата не се стигна и Лудогорец взе трите точки.

С успеха днес Лудогорец се изкачи на втора позиция в класирането. “Орлите” са с 32 точки, докато ЦСКА - София е с 34 на върха. “Червените” обаче са с мач повече от разградчани. Ботев от своя страна остава с 13 точки на десета позиция и първата шестица изглежда доста далеч - на цели 12 точки.