Майнц разби Кьолн след ранен червен картон и вече е в тройката в Бундеслигата

Майнц продължи доброто си представяне от началото на сезона и разби с 5:0 гостуващия Кьолн в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата, Интересното е, че петте попадения бяха дело на петима различни голмайстори в лицето на Маркус Ингвартсен (11’дузпа), Доминик Коор 935’), Антон Стах (40’), Аарон Мартин (73’) и Карим Онисиво (84’). Основна причина за това бе и това, че играчите на Щефен Баумгартнер останаха с човек по-малко още преди да е изтекъл половин час от двубоя и в оставащите над 60-минути трябваше да се справят в намален състав.

Домакините получиха дузпа за нарушение на Лика Янис Килиан още в 10-ата минута. Зад топката застана Ингвартсен и откри резултата за 1:0. В следващите минути двата тима си размениха още по едно много добро положение за попадение, за да се стигне до 28-ата минута, когато виновникът за дузпата Лука Килиан направи една необмислена намеса, което му донесе втори жълт и съответно червен картон.

До края на полувремето домакините се възползваха в максимална степен от създалото се положение на терена и с изстрели от разстояние на Коор в 35-ата и Антон Стах в 40-ата взеха солидна преднина от три попадение още до почивката.

След почивката двата тима понамалиха оборотите в двубоя. Все пак Майнц достигна до ново попадение в 60-ата минута чрез Швебе, но то бе отменено след намеса на ВАР, която показа игра с ръка преди голя. Все пак домакините вкараха четвърти гол в 73-ата минута, когато Аарон Мартин се разписа след отлично изпълнение на фал. Домакините видяха ново тяхно попадение да бъде отменяно десетина минути преди края на редовното време, когато отлично взаимодействие между няколко играчи прати топката към Буркард в наказателното поле и се разписа, но се оказа в засада.

Именно Буркард обаче се превърна в асистент минута по-късно, когато подаде прецизно към Онисиво, който сложи точка на спора с пето попадение в 84-ата минута.

С тази победа Майнц вече събра 18 точки след 11 изиграни двубоя и заема третото място в подреждането на Бундеслигата, а гостите от Кьолн имат 16 точки от същия брой мачове и са 9-и.

Снимки: Imago