Трилър с четири гола и три червени картона в Кърджали

Арда (Кърджали) и Локомотив (София) завършиха 2:2 в зрелищен двубой от efbet Лига, с който беше открит 15-ият кръг от шампионата. Иван Тилев откри резултата с красив удар в 18-ата минута. Димитър Митков изравни от дузпа в 30-ата. В края на първото полувреме Ивайло Найденов направи 2:1 за тима на Станислав Генчев. Светослав Ковачев изравни от фаул в 81-ата минута. Двубоят на "Арена Арда" ще се запомни и с трите червени картона, които получиха Тилев от домакините и Матеус Дуарте и Симеон Славчев от "железничарите".

В деветата минута централният нападател на домакините Ласана Ндиайе стреля с глава, но топката мина встрани от вратата на Локомотив. Пет минути по-късно Светослав Ковачев шутира опасно към мрежата на Александър Любенов, но стражът на гостите улови. В 18-ата минута обаче Иван Тилев откри резултата! Лявото крило на Арда напредна по отличен начин към наказателното поле и с красив изстрел направи безпомощен Любенов - 1:0 за домакините.

В 30-ата минута главният съдия Волен Чинков отсъди 11-метров наказателен удар в полза на "железничарите". Димитър Митков беше повален в пеналтерията на домакините, като Чинков прегледа ситуацията с VAR, за да вземе своето крайно решение. От бялата точка Митков не сбърка - 1:1.

В 44-ата минута Локомотив (София) постигна обрат! Симеон Славчев получи добър пас по десния фланг, последва подаване в наказателното поле на Арда и Ивайло Найденов отблизо опъна мрежата - 2:1 за "железничарите".

Малко по-късно положението за отбора на Александър Тунчев стана още по-сложно, след като Иван Тилев получи втори жълт картон и напусна игрището. Крилото спъна отзад бранител на Локомотив и Волен Чинков закономерно му показа пътя към съблекалните.

Второто полувреме предложи по-малко емоции до 80-ата минута, когато беше назначен фаул пред наказателното поле на Локомотив. Светослав Ковачев с премерен изстрел покрай стената матира Любенов за 2:2!

Малко след второто попадение на Арда, гостите от столичния квартал "Надежда" също останаха с футболист по-малко на терена. Защитникът на "железничарите" Матеус Дуарте видя червения цвят, след което вратарят на домакините Анатоли Господинов избута бразилеца. Последва масово меле на игрището и жълт картон за стража на Арда

В 88-ата минута Локомотив остана с девет души, след като бившият национал Симеон Славчев също беше изгонен от игра с червен картон. До последния съдийски сигнал домакините имаха две възможности за трети гол, но топката на улучи целта. Така нервният трилър в Кърджали завърши без победител - 2:2.

Арда (Кърджали) 2:2 Локомотив (София)

1:0 Иван Тилев (18)
1:1 Димитър Митков (30 - дузпа)
1:2 Ивайло Найденов (44)
2:2 Светослав Ковачев (81)

Стартовите състави:

Арда: 1.Господинов, 3. Сако, 8. Желев, 10. Ковачев, 11. Ал. Георгиев, 17. Коконов, 18. Ндиайе, 20. Лозев, 24. Ал. Петков, 33. Тилев, 80. Котев.

Локомотив (Сф): 24. Любенов, 33. Карлос, 22. Найденов, 89. Матеус, 13. Рапосо, 26. Милошев, 8. Славчев, 44. Кацаров, 39. Вутов, 45. Митков, 11. Франса.

Снимка: startphoto.bg