България се класира за Световното първенство по футзал за хора с увреден слух

След пауза от 8 години България отново ще играе на Световното първенство по футзал за хора с увреден слух. Възпитаниците на старши треньора Филип Филипов с мъжество, тактическа дисциплина и характер успяха да победят в драматичен мач коравия отбор на Дания с 3:2 на Европейското първенство по футзал в Монтесилвано, Италия.

Първото полувреме поведохме с изключително красив гол на капитана Пламен Симеонов, но секунди след това скандинавците изравниха резултата, минути преди края на полувремето Владимир Станчев даде преднина на "лъвовете".

През втората част съперниците си вкараха по един гол за крайното 3:2, като точен за нашите беше Христо Петков. След тази победа българите се класираха за Световното в Бразилия 2023 година.

След края на мача треньорът на "лъвовете" беше изключително доволен от важната победа и заяви, че всеки един от отбора трябва да се гордее, че е българин и скоро ще се вее българския трибагреник на Световно първенство.

Днес от 15:30 ч. българско време играем срещу Словакия за влизане в топ 10 на Европа.