Унион продължава да води в Бундеслигата след "комедия от грешки" на Борусия (Дортмунд)

Невероятното представяне на Унион (Берлин) от началото на сезона продължи и днес, след като те спечелиха домакинството си на Борусия (Дортмунд) с 2:0. Двубоят бе част от 11-ия кръг на Бундеслигата, а двата гола за домакините заби Яник Хаберер (8’, 21’) още в началото на двубоя, но попаденията дойдоха след сериозни неточности на футболистите в жълто.

Унион (Берлин) успя да поведе още в 8-ата минута, когато Грегор Кобел допусна изключително груба грешка, след като се подхлъзна и топката отиде Яник Хаберер и той нямаше проблем да отбележи за 1:0. Именно Хаберер покачи преднината на своя тим още в 21-ата минута, когато нова грешка на играч на “жълтите”, този път Карим Адейеми в средата на терена, Андрас Шафер му отне, напредна добре и пусна вдясно от него, а там голмайсторът в двубоя намери мрежата.

Интересното е, че дори и след почивката футболистите на Един Терзич не успяха да променят нещо съществено на терена, а Унион отново бе по-близо до попадението. В 56-ата минута виновникът за първото попадение Грегор Кобел трябваше да прави превъзходно спасяване след изстрел на Тимо Баумгартнер. До края на двубоя от Унион на два пъти и имаха сериозни претенции за дузпа, но те не бяха уважени от съдията.

С тази победа берлинчани продължават уверено да водят в класирането на Бундеслигата след 10 двубоя и с общ актив от 23 точки, а веднага след тях е Фрайбург е веднага след тях с 18, но те гостуват на Байерн (Мюнхен) в последния двубой от кръга за тази вечер. Борусия (Дортмунд) има 16 точки след 10 двубоя и е на осмо място в подреждането.