Кьолн грабна трите точки срещу Аугбсург след много труден двубой

Кьолн постигна изключително труден успех с 3:2 в домакинството си на Аугсбург в двубой от 10-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за победителите бяха дело на Щефан Тигес (47’, 81), Денис Хюсейнбашич (61’), а за гостите се разписаха Флориан Нийдерлехнер (14’) и Даниел Калуджич (69’).

Срещата започна по-най-добрия начин за футболистите на Енрико Маасен, след като те успяха да поведат още в 14-ата минута, когато Фредерик Винтер центрира в наказателното поле, където Нийдерлехнер успя да овладее топката и стреля точно в десния долен ъгъл за 1:0. Аугсбург вкара и второ попадение само две минути по-късно, когато един дълго изпълнен тъч от Ермедин Демирович попадна в Карлос Груесо и той отбеляза. Съдията Феликс Цвайер обаче получи сигнал, че трябва да прегледа ситуацията и попадението бе отменено поради засада.

Щефан Баумгартнер явно бе направил необходимите корекции в тима на “козлите” на почивката, които възстановиха равенството още в 47-ата минута, когато Щефан Тигес пое късо подаване от Линтон Маина и с безпощаден изстрел направи 1:1. Малко след това домакините пропиляха ново добро положение, но в 61-ата минута вече бяха напред в резултата, когато Хюсейнбашич се възползва от една одскочила топка и с плътен шут вкара за 2:1.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, тъй като само пет минути след това Аугсбург отново се добра до попадение, след като Нийдерлехнер изведе Калуджич в добро положение и той направи 2:2. Тогава отново на сцената трябваше да излезе Тигес, който в 81-ата минута отново бе изведен на добра позиция в наказателното поле, преодоля вратаря и прати топката в мрежата на Томаш Кубек за трети път.

С тази победа Кьолн събра 16 точки от 10 двубоя и заема 8-ото място в класирането. От своя страна Аугсбург има само 3 по-малко и е 12-и.

Снимки: Gettyimages