Марек изпусна дузпа и победата срещу Славия II

Марек записа второ поредно равенство в Югозападна Трета лига, група 1, завършвайки 1:1 като гост на дубъла на Славия. Ремито като че ли е най-логичният резултат, след като и двата отбора могат да претендират, че са заслужавали победата.

Младите таланти на „белите“ започнаха силно и изнесоха много добро първо полувреме. Първият шанс за гол обаче бе за Марек. В 8-ата минута след корнер изпълнен от Милен Иванов топката се удари в гредата, а след това нямаше кой да я прати в мрежата на Славия. Оттук насетне домакините заиграха изключително грамотно и бързо и притиснаха своите гости. Най-доброто положение за столичани дойде в 28-ата минута, когато Роберто Райчев бе изведен по перфектен начин, но стреля встрани от целта. Марек пък отговори в 37-ата минута със слаб удар на Ганчев след самостоятелен рейд.

През второто полувреме ролите се размениха, благодарение на мобилизацията в редиците на дупничани.В 57-ата минута шут отблизо на Божилов не намери целта след пробив на Кючуков по аутлинията. В 65-ата минута Симеон Димитров излезе сам срещу вратаря, но би слабо в тялото му. Минута по-късно бе отсъдена дузпа за Марек, след като Любомиров бе препънат в наказателното поле. От бялата точка стреля Божилов, който обаче уцели страничната греда.

Така вместо дупничани да поведат, не след дълго изоставаха в резултата. В 80-ата минута резервата Кристиян Величков получи супер пас в наказателното поле и матира Пламен Младенов за 1:0. Финалният натиск на Марек даде резултат в продължението. Тогава при изсипана топка вратарят Илиян Илиев връхлетя върху Георги Божилов и бе отсъдена втора дузпа за гостите. С изпълнението се нае Иван Калайджийски, който фиксира крайното 1:1. Марек остава лидер в Югозападна Трета лига, група 1.