Нотингам отново се размина с победата

Нотингам Форест и Астън Вила направиха 1:1 в последен мач от 10-ия кръг на Премиър лийг. Резултатът не устройва нито един от двата отбора, които остават в дъното на таблицата. Все пак, домакините изместиха Лестър от предпоследното 19-о място, а Вила се намира на 16-а позиция, на три точки над зоната на изпадащите.

Срещата започна по-добре за Нотингам и Еманюел Денис откри в 15-ата минута с глава. Не след дълго обаче ветеранът Ашли Йънг вкара красив гол с удар извън наказателното поле и охлади ентусиазма по трибуните на "Сити Граунд". Като цяло Вила създаде повече положения, но не се възползва от тях. Положителното за състава на Стивън Джерард е, че няма загуба в 4 поредни мача.

Мениджърът на Нотингам Стив Купър извади от титулярния състав Тайуо Ауоний и Джеси Лингард, които изобщо не се появиха в игра. Нямаше го и Ренан Лоди. След сравнително плахо начало, домакините успяха да стигнат до гол с първия си удар в мача. Морган Гибс-Уайт центрира от статично положение, а Денис изпревари защитниците на гостите и с глава насочи топката в мрежата за 1:0.

Вила отговори бързо. В 22-ата минута лошо отбита топка попадна на крака на Ашли Йънг. Бившият английски национал не се поколеба и с много силен удар простреля Дийн Хендерсън - 1:1 за първия си гол с екипа на клуба от Бирмингам от 2011 година. Изравняването донесе импулс в играта на гостите. Пробив и центриране на Джейкъб Рамзи дадоха възможност на Оли Уоткинс да се разпише, но попадението беше отменено заради засада.

Последва период от двубоя, в който никой от съперниците не стигаше до чисти положения. Привидно Астън Вила доминираше, но атаките на отбора приключваха с неточни извеждащи подавания. Нотингам се прибра по-близо до наказателното си поле и не успяваше да измисли нищо в офанзивен план.

През второто полувреме една от малкото възможности за гол се откри пред Уоткинс, но Дийн Хендерсън се справи с удара на нападателя на гостите. При идентична ситуация пред другата врата Емилиано Мартинес отрази изстрел на Шейку Куяте. В последните минути не се случи нищо интересно и Нотингам прекъсна серията си от 5 загуби в Премиър лийг.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!