Борислав (Първомай) надви Спартак (Пловдив)

Борислав (Първомай) изненада лошо Спартак (Пловдив), като победи пловдивчани с 2:1 в мач от 11 кръг в ЮИ Трета лига. Домакините се оказаха по-костеливи от очакваното и заслужено стигнаха до победата, след като „гладиаторите“ така и не успяха да намерят верния ритъм за този мач.

Домакините бяха само с трима полеви резерви за този мач, но това не се оказа от съществено значение.

Първото полувреме бе равностойно като цяло, но домакините откриха в 24-та минута чрез Томислав Петков. По-късно съдията подмина и дузпа за домакините. През второто полувреме гостите привидно владееха повече топката, но така и не успяха да стигнат до гол. Първомайци стигнаха до второ попадение – Андрей Атанасов бе точен от дузпа. Все пак спартаклии успяха да стигнат до гол в 87-та минута чрез бившия нападател на Асеновец, Марица и Гигант Мирослав Радев. За повече обаче бе твърде късно и победата остана за първомайския тим.

Победата бе дълго чакана от първомайци, които „страдат“ от дефицит на точки. Упехът е едва втори за тима, който е предпоследен със 7 точки. Спартак е на 8 място с 18 точки.

В следващия кръг първомайци гостуват на Родопа в Смолян, а пловдивският Спартак е домакин на дубъла на Локомотив.