Севиля се сбогува с Лопетеги с разгром от Борусия (Д)

Отборът на Борусия (Дортмунд) разби Севиля с 4:1 като гост в мача помежду им от Шампионската лига. Това беше последният двубой на Юлен Лопетеги начело на андалусийци. Веднага след неговия край специалистът беше уволнен и почти сигурно ще бъде заменен от Хорхе Сампаоли. Бившият селекционер на Испания пък най-вероятно ще поеме Уулвърхамптън.

Лопетеги е изборът на Уулвс, клубът е готов да чака

Головото шоу за „жълто-черните“ започна още в 6-ата минута, когато Рафаел Герейро откри резултата със страхотен далечен шут. В 21-вата минута ВАР помогна на рефера да отмени червен картон на нападателя на домакините Юсеф Ен-Несири заради по-ранно нарушение срещу капитана му Хесус Навас

Така или иначе германците стигнаха до нови две попадения точно преди почивката. В 41-вата минута капитанът Джуд Белингам проведе чудесна солова акция и я завърши с шут по земя, с който удвои преднината на своя тим. Това беше трети гол за тийнейджъра в турнира през този сезон. Само две минути по-късно авансът на Дортмунд нарасна още повече. Тогава Ясин Буну отрази изстрел на Юсуфа Мукоко, но топката отиде при Карим Адейеми, който се разписа от добавка.

В 51-вата минута Ен-Несири върна един гол за испанците след удар с глава при изпълнение на корнер. В 75-ата минута обаче Юлиан Брант оформи крайния резултат с попадението си с глава след центриране на Мукоко.

Така Борусия (Д) се затвърди на втората позиция в група G с 6 точки на сметката си, а Севиля е на третото място със само 1 спечелен пункт, колкото има и четвъртият Копенхаген, но с по-лоша голова разлика. Първи е Манчестър Сити с пълен актив от 9 точки.

Снимки: Gettyimages