Отговорникът на ВАР в Милано е бил същият, който подмина и ситуацията за дузпа срещу Дембеле срещу Байерн

За съмнително съвпадение сигнализират в социалните мрежи фенове на Барселона, свързано с един и същ съдия. Става дума за подминатата ситуация с потенциална дузпа за отбора в двубоя с Интер (0:1) от Шампионската лига във вторник вечер. Оказва се, че отговорник на ВАР е бил същият човек, който е изпълнявал тази задача и на мача Байерн - Барселона в миналия кръг на ШЛ, когато испанците искаха дузпа за нарушение срещу Усман Дембеле. Става дума за нидерландеца Пол ван Бьокел.

Както е известно, в 90-ата минута на сблъсъка на “Джузепе Меаца” като че ли Дензъл Дъмфрис от състава на домакините игра с ръка в наказателното си поле, но наказателен удар не беше отсъден. Ключово в този момент се оказа мнението на отговорника на системата за видеоасистент Пол ван Бьокел, който, изглежда, съобщи на главния съдия Славко Винчич, че дузпа няма. Така даже Винчич дори не се възползва от възможността да изгледа ситуацията на повторение, доверявайки се на колегите си от стаичката. Във въпросното място с ВАР не работи само един съдия, а поне двама, но един от тях е отговорник и в случая това е бил точно Ван Бьокел.

Имаше ли дузпа за Барселона срещу Интер?

Същият нидерландски рефер изпълняваше същата роля и на двубоя между Байерн и Барселона от втория кръг на груповата фаза. През първото полувреме тогава имаше спорно положение за евентуална дузпа за каталунците за препъване на Усман Дембеле, но и тогава такава не беше отсъдена, а самата ситуация като че ли беше “претупана” от съдиите.

Снимки: Imago