Байерн разби Виктория за рекордно постижение в Шампионската лига

Байерн (Мюнхен) постигна третата си победа в група "С" на Шампионската лига, след като разгроми с 5:0 на "Алианц Арена" аутсайдера Виктория (Пилзен). Така баварците поставиха нов рекорд в Шампионската лига, след като записаха 31 поредни срещи без загуба в груповата фаза на надпреварата. В 28 от тях германският колос спечели, а серията започна през октомври 2017 година. Льорой Сане (7', 51'), Серж Гнабри (13'), Садио Мане (21') и резерва Ерик Максим Чупо-Мотинг (59') се разписаха за безпроблемния успех на домакините. За чешкия шампион това бе трета поредна загуба, като головата разлика на Виктория в момента е 1:12. След седмица Байерн гостува на Виктория в Пилзен и ако отново спечели, ще гарантира и на теория участието си на 1/8-финалите.

Юлиан Нагелмсан бe направил пет промени в сравнение с мача с Барселона. Де Лихт, Гнабри, Горетцка, Гравенберх и Мазрауи започнаха днес за сметка на Павар, Кимих, Забитцер, Ернандес и Мюлер. Ако пък се вземе за сравнение последния шампионатен двубой, в който Байерн разгроми Байер (Леверкузен), корекциите бяха четири, тъй като и тогава Де Лихт бе сред титулярите. Само шестима играчи бяха записани като резерви на домакините.

В състава на Виктория имаше четири корекции в сравнение със загубата от Интер. Твърдон, Копич, Холик и Ндиайе бяха титуляри днес.

Баварците рано-рано взеха преднина в резултата. В седмата минута домакините отнеха една топка, след което Мусиала продължи към Сане, който сам проби през центъра, преминавайки през трима противникови играчи, след което нанесе хубав удар от границата на наказателното поле. Така бившият играч на Манчестър Сити се разписа в трети пореден мач на Байерн в Шампионската лига от началото на настоящата кампания.

Само шест минути след това домакините удвоиха аванса си. Нойер спаси удар на Виканова, след което хвърли към Дейвис, който много бързо напредна. Скоростната атака премина през Мусиала и Горетцка, който изведе Гнабри в наказателното поле. Последният стреля в десния ъгъл за 2:0.

В 21-вата минута Садио Мане отбеляза третия гол за Байерн, след като с помощта на рикошет топката се върна към сенегалеца, той нахлу в наказателното поле и стреля с левия крак в близкия ъгъл. Джамал Мусиала, който за пореден път бе изключително деен, също прати топката в мрежата, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради тънка засада на Мане в хода на нападението.

Още в първите минути на второто полувреме Байерн стигна до четвърти гол. Той отново бе дело на Льорой Сане, който се промуши между двама бранители на Виктория, овладя много добре перфектно центриране на Мане и стреля безупречно. Резервата Ерик Максим Чупо-Мотинг оформи крайния резултат, след като бе изведен от Горетцка очи в очи с Твърдон и го преодоля без проблем.

До края домакините просто доиграха мача и записаха 13-а поредна домакинска победа в групите на Шампионската лига.

Снимки: Gettyimages