Несломим Аугсбург грабна трите точки в гостуването си на Шалке въпреки трудната развръзка

Шалке и Аугсбург поднесоха истинско зрелище на феновете и завършиха 2:3 в мач от осмия кръг на Бундеслигата. Това бе отлично представяне и трета поредна победа в шампионата за играчите на Енрико Маасен, но тя не дойде никак лесно въпреки силния старт на срещата. Точни за баварците бяха Ермедин Демирович (9’, 21’) и Андре Хаан (77’), а за “кралско сините” се разписаха Зимон Тероде (33’) и Том Краус (63’).

Играчите на Аугсбург започнаха вихрено двубоя и още в рамките на първите двайсетина минути взеха солидна преднина от две попадения чрез Ермедин Демирович. Той се възползва от неточности в отбрана на Шалке и на два пъти преодоля Александър Шволов с хубави удари. Футболистите на Франк Крамар върнаха едно попадение чрез Тероде, който се възползва от отлична контраатака на своя тим и отлично взаимодействие с Доминик Дракслер за 1:2.

Въпреки намаляването на изоставането Аугсбург бе отборът, който започна по-силно и атакуващо втората част в търсене на ново попадение. Играчите на Енрико Маасен направиха няколко сериозни пропуска и в крайна сметка това се обърна срещу тях, след като Краус се възползва от една ситуация и успя да доведе нещата до 2:2 и да вдигне “Фелтинс-Арена” на крака. Нещата започнаха да изглеждат все по-добре за домакините, след като в 71-ата минута техният противник остана с 10 човека на терена, след като Бериша бе изгонен след втори жълт картон заради удар с лакът.

Въпреки всичко футболистите на Аугсбург показа завиден дух и само шест минути по-късно достигнаха до ново попадение след удар с глава на Андре Хаан, което се оказа и победно в тяхна полза. С тази победа те събраха 12 точки след 8 срещи и са на 10-ото място в класирането, а Шалке има само 6 и е на 15-ото място, точно над зоната на изпадащите.

Снимки: Imago