Матич: Имахме късмет да не ни вкарат гол, накрая можехме да ги накажем

Старши треньорът на Септември (София) Славко Матич сподели първите си впечатления след равенството 1:1 срещу Спартак (Варна) в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига.

"Равенството е абсолютно закономерно. Въпросът е дали заслужавахме този гол, който ни се откри възможност да вкараме съвсем накрая. Знаехме кога можем да се надяваме да вкараме гол и кога да получим.

Спартак (Варна) имаха търпението, направиха контраатаки, ние не реагирахме правилно, не се прибрахме добре. Получи се един доста труден мач.

През първото полувреме нещо се опитвахме да играем, но през второто вече нямахме решение за нищо. Допуснахме гол, защото трябва да имаш спокойствие в заключителните минути, а ние го нямахме, и самочувствие. А ние грешим.

Евтин гол, който ни коства две точки днес. Когато обаче тръгнеш да атакуваш и да търсиш втори гол, остават много пространства за отбор като Спартак (Варна). Да си кажем, че имахме късмет да не ни вкарат гол. Накрая можехме да ги накажем за пропуските им", добави Матич.

Снимки: Владимир Иванов