Септември пропусна да накаже Спартак (Варна) с дузпа в последната минута

Септември и Спартак (Варна) завършиха наравно 1:1 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион "Васил Левски" не предложи много интересни ситуации, но все пак двата отбора си размениха по един гол.
 В самия край на срещата столичани пропуснаха страхотна възможност да грабнат трите точки, след като Димитър Костадинов изпусна дузпа.

И двете попадения паднаха в края на първото полувреме. Домакините откриха резултата чрез Асен Георгиев в 40-ата минута, но секунди преди почивката Виктор Митев изравни със страхотен удар от далечно разстояние.

През втората част гостите бяха по-активни, но не успяха да материализират своите шансове, а веднъж и гредата спря "соколите" от гол. Дебют за тима, воден от Тодор Киселичков, направи новото попълнение Родни Антуи, който стартира от първата минута.

16 Септември - Спартак (Варна)

С днешното равенството варненци събират актив от 5 точки, които оставят отбора на последно място в класирането. Септември прекъсна негативната си серия от две поредни шампионатни загуби и заема 12-а позиция със своите 9 пункта.

Първият точен удар в срещата дойде след само 120 секунди игра. Божидар Васев стреля извън наказателното поле, но Шейтанов не бе затруднен и улови безпроблемно.

Малко след това Асен Георгиев засече центриране от корнер, но изстрелът му премина встрани от десния страничен стълб на вратата, пазена от Иван Дичевски.

В следващите минути липсваха опасни положения пред някоя от двете врати.

В 38-мата минута Атанас Кабов центрира отдясно към Мартин Стоянов, но нападателят на Септември не успя да отправи качествен удар.

120 секунди по-късно домакините излязоха напред в резултата. Красиан Колев изпълни корнер, който изненада Иван Дичевски, но все пак стражът на варненци успя да избие кълбото на сантиметри пред голлинията. Във вратарското поле се получи разбъркване, а най-съобразителен се оказа Асен Георгиев, който нямаше как да сбърка от тази позиция.

В добавеното време на първата част Виктор Митев реализира страхотно изравнително попадение. Той открадна топката в средата на терена след грешно подаване на Асен Чандъров, напредна в половината на столичани и отправи страхотен изстрел от далечно разстояние, който не остави шансове на противниковия страж - 1:1.

В 54-ата минута Здравко Димитров бе намерен на добра стрелкова позиция, но след рикошет топката излезе в ъглов удар. От него гостите отиграха заучено положение, при което кълбото бе центирано към границата на наказателното поле, където от въздуха Виктор Митев стреля мощно, но неточно.

Малко след като измина час игра Спартак организира светкавична контраатака, при която Ивей Ромееш бе изведен зад гърба на защитата, но силният му изстрел срещна лявата греда.

В 80-ата минута Янчо Андреев си откри пространство за удар около дъгата на пеналтерията, който обаче не намери очертанията на вратата.

В последната минута от редовното време Септември получи възможност да изпълни дузпа, след като топката срещна ръката на Проспер Менди. Димитър Костадинов застана на бялата точка, но нападателят стреля на сантиметри от десния страничен стълб.

СЕПТЕМВРИ 1:1 СПАРТАК (ВН)

1:0 Асен Георгиев (40)
1:1 Виктор Митев (45+1)

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (К), 7. Айкут Рамадан, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов

СПАРТАК (ВН): 21. Иван Дичевски (К), 9. Мехмед Сабри, 6. Емануел Моура, 25. Пламен Димов, 23. Проспер Менди, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Родни Антуи, 33. Здравко Димитров, 27. Денис Баланюк

Снимки: Владимир Иванов