Марица се измъкна в София

Тимът на Марица (Пловдив) ще участва на 1/16-финал за Купата на България, след като надви с 3:2 Левски Раковски в София. Двубоят от 1/32-ия кръг на надпреварата се игра на столичния стадион “Раковски”, където в 19-ата минута Даниел Колев даде аванс на “небесносините”. Симеон Вешев изравни за състава от Втора лига в 51-ата минута, а Йордан Пейчинов донесе пълен обрат за пловдивчани в 57-ата минута.

Нов гол на Вешев в 70-ата минута гарантира победата на “жълтите”. Тя не бе с два гола разлика, тъй като в 80-ата минута играчите на Милан Коприваров върнаха едно попадение след точно изпълнена дузпа. Автор на попадението бе резервата Радослав Стоименов. Последните минути столичани удариха гредата и не успяха да стигнат до продължения.