Етър излетя от Купата на България

Съставът на Етър, който е един от основните кандидати за влизате в efbet Лига, сензационно напусна турнира за Купата на България още на 1/32-финалите. Това се случи на стадион “Георги Сава Раковски” в Севлиево, където едноименният тим надви “виолетовите” с 3:2. Тимът на Илиян Трифонов поведе още в 16-ата минута с гол на Винисиус де Соуса, а в 37-ата минута капитанът Добрин Петров удвои. Яни Пехливанов върна едно попадение за търнови в 66-ата минута, но Галин Стоянов само четири минути по-късно върна преднината от два гола на домакините. Десет минути преди края Ивайло Иванов от домакините си отбеляза автогол за 2:3.

Въпреки това третият във Втора лига не успя да стигне до равенство и да вкара мача в продължение, като момчетата на Емануил Луканов отпаднаха безславно от надпреварата срещу състав, който има четири поражения в първите си седем мача от Северозападната Трета лига.

Севлиево (Севлиево) 3:2 Етър (Велико Търново)
1:0 Винисус (16)
2:0 Петров (37)
2:1 Пехливанов (66)
3:1 Стоянов (70)
3:2 Иванов (80-а)