Бохум прекъсна серията от шест поредни загуби, но пак се размина с победата

Бохум прекъсна серията от шест поредни загуби от началото на сезона, след като завърши 1:1 с Кьолн на свой терен в двубой от седмия кръг. Автогол на Бено Шмитц (9') даде аванс на „сините“, които бяха на няколко минути от това да запишат първата си победа. В 88-ата обаче Линтън Майна изравни резултата.

Бохум излезе напред в деветата минута, след като Солдо опита да пресече центриране на Холтман, топката рикошира в Шмитц и влезе във вратата на Кьолн. В 19-ата минута Холтман можеше да удвои, но неговият удар от границата на наказателното поле срещна гредата. След това Кьолн владееше повече топката, но не успя да стигне до изравнително попадение до почивката. Скири пропусна най-добрата възможност за това в 39-ата минута, след като бе оставен абсолютно сам на далечната греда при центриране от фаул, но не успя да насочи добре топката.

В началото на второто полувреме „козлите“ отново не успяваха да направят нищо особено в предни позиции. Чак в 76-ата минута стана факт и въобще първият точен удар към една от двете врати. Рийман обаче се намеси добре и изби изстрела, отправен от Майна. Веднага след това и късметът помогна на домакините, след като удар на Адамян срещна гредата. Натискът на гостите се увеличаваше и даде резултат в 88-ата минута, когато Линтън Майна изравни след нисък изстрел в далечния ъгъл. В оставащите минути гостите опитаха да стигнат до пълен обрат, но времето не стигна за това. Най-добрата възможност пропусна Солдо в добавеното време.

Снимки: Imago