Унион отново гледа всички в Бунделигата отвисоко

Унион (Берлин) се завърна на върха във временното класиране на Бундеслигата след победа с 2:0 над Волфсбург в двубой от седмия кръг. Двете влиятелни фигури в атаката на „железните“ - Жордан Сибачю и Шералдо Бекер, се разписаха по веднъж през второто полувреме, за да донесат петата победа на столичани в първенството от началото на сезона. Успехът на домакините бе напълно заслужен, а "вълците" не успяха да нанесат нито един точен удар и логично допуснаха четвърта загуба.

Унион атакуваше повече преди почивката, но без да създаде особено чисти възможности. Жордан Сибачю пропусна два шанса в началото на втората част. Първо ударът му премина на сантиметри встрани от дясната греда, а минута след това прати топката над вратата. Волфсбург отговори с много опасен изстрел на Арнолд, който също профуча встрани.

В 55-ата минута Жордан се възползва от третата ситуация, която се откри през него през второто полувреме, и откри резултата, след като засече отблизо с глава центриране на Бекер.

В 74-тата минута Торсби пропусна добра възможност за втори гол, но три след това Шералдо Бекер удвои, след като овладя на гърди центриране на Сегин, след което стреля в ъгъла. ВАР прегледа ситуацията за евентуална игра с ръка, но такава нямаше. Това бе шесто попадение за Бекер и с него той излезе на първо място в класацията на голмайсторите в Бундеслигата.

Унион доигра спокойно мача и заслужено си върна първото място, където вчера за малко се бе настанил отборът на Борусия (Дортмунд).